rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Each week Suzanne and Sarah drink 2 gallons of milk.HGow many iounces of milk do they drink each Week ?
what is the difference between closed-end credit and open-end credit
"Pilgrim progress" what does the town vanity symbolize?
The outermost tissue of a tree trunk that is 6 feet in diameter would most likely be (A) epidermis (B) cork (C) cortex (D) phloem (E) xylem
Two numbers have a product of 48 and a sum of 19 what are the numbers and how do you know
what is it called when oxygen passes into the capillaries that surround these sacs?
How many hydrogen atoms are represented in the formula (CH3)2CH2?
what is the volume of an area? what is a polynomial?
How to find the area of a circle ?
During a recent winter, the ratio of deer to foxes was 7 to 3 in a town. If there was 210 foxes in the town, what was the number of deer in the town?