BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Find the positive value of xx that makes the following equation a true number sentence. Use paper to show all work and check the solution. x^{2}=81^{-1}x 2 =8
Which best explains why muscle cells have more mitochondria than skin cells? A Muscle cells divide more often than skin cells. B Muscle cells make more protein
Base your answers to question 20 on the headlines below and on your knowledge of social studies. The purpose of these headlines was to build public support for
The most significant concerns for implementation of computer technology involve _______, security, and ethics. accuracy property privacy access
How did the Impressionists create paintings that were coloristically more vibrant than the muted tones of academic painting
Clay puts $50 on his bus pass. Every time he rides the bus, $3.00 is deducted from his pass. How much money is left on his pass after he takes 9 buss rides?
Trojans depend on ________ to spread. A rootkits B self-replication C code injection D social engineering
What is the value of 2x^2 when x= -3A. - 18B. - 12C. 18D. 36
In what way were noble ladies and peasant women alike? They both cared for children. They both cooked and baked. They both attended daily religious services. Th
Help Match The Following Terms!