prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME ITS DUE IN 5 MINS PLEASE PLEASE PLEASEE
What is the significance of the "Elastic Clause"? A) Congress has additional unwritten powers it can exercise at any time. B) Congress has the power to make al
What is the answer to the following equation: [tex]\frac{5}{4} \geq \sqrt[-443]{343434789} \left[\begin{array}{ccc}1&2&3\\4&5&6\\7&8&9\e
Cell organelles work together to maintain A prokarya B organisms C homeostasis D eukarya
Help on question 3 I don’t know the answer
Help plss What is the value of x A. 36 B. 60 C. 48 D. 30
Noy nosotros _ en la escuela con mis amigos 1. Estoy 2. Estamos 3. Somos
2 1/2 - 4 1/8 Work this out ​
What happened as a result of the American victory in both the long- and short-term?
200 students study either Geography or History. There are 93 boys in total. 120 students study Geography. 54 of the Geography students are girls. Complete the t