shaneballaba03 shaneballaba03
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

How much will you spend if you want to have 6 cheese burgers with vegies and 3 regular cups of milktea?

WHO HAS EXPLANATION THERE I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST

Respuesta :

armanarnav
armanarnav armanarnav
  • 02-11-2021

Answer:

Hope That Helped Mark Me as Brainlieist

Step-by-step explanation:

If the price for each of them is $1 then the total will be$9

Answer Link

Otras preguntas

what is 69/25 as a terminating decimal
A crime suspect fled the scene when police officers entered the building. How far could he run in 10 minutes if he can run 5 miles per hour?
Explain how you would use a number line to find 6+(-8)
How many magnesium ions are present in 5.36 x 10-4 mol of magnesium iodide?
what is this number in word form 3,152,308,726
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
What was Italy’s primary role in the WWII?a. It helped Germany in accomplishing its main objectivesb. It was helpful to Britainc. It caused problems for Japand.
Who were the British allies and how did they help them to win so many battles in the American Revolutionary
A six−sided die, with sides numbered 1,2, 3,4,5, and 6, is tossed. What is the probability of tossing a number less than three?
is a piece of cloth a point, line, or plane?