najwaali2021 najwaali2021
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound about how much would one apple cost round to the nearest tenth

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2017
3 apples weigh 1 lb.....so 1 apple would weigh 1/3 = 0.3 lbs
Answer Link

Otras preguntas

e) VAVC18. An insect crawls up a hemispherical surfacevery slowly. The coefficient of frictionbetween the insect and the surface is 5. If theline joining the ce
−3x+9−2x=−12−5xminus
What is a cursor? A. subject of your communication B. form of a template C. blinking vertical line on your screen D. conclusion of your communication
A furlong is 220 yd. A fortnight is 2 weeks. Convert a speed of one furlong per fortnight to millimeters per second.
Please help me with all
Which of the following will not cause demand for apples to increase or decrease? a reduction in the price of apples. a reduction in the price of a complement fo
According to the article ‘BEHAVIORIST THEORY ON LANGUAGE LEARNING AND ACQUISITION’, which one (1) of these ideas is central to the understanding and application
What’s the correct answer here ?
elements that have their outermost shells filled are stable structures that are chemically...?
Changes in ________ have a psychological impact on consumers who tend to spend more when they feel their net worth is rising and postpone purchases when it decl