dontknowmathwell
dontknowmathwell dontknowmathwell
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Sara bought a 16-ounce jar of strawberry jam for $3.20 what is the unit price?

Respuesta :

4mernewyorker
4mernewyorker 4mernewyorker
  • 01-06-2018
$3.20 divided by 16oz = unit price of 20 cents per unit or per ounce
Answer Link

Otras preguntas

where do tropical storms usually form ?
answer the question. How would a reader most likely feel after reading this paragraph at the beginning of a story? A. Intrigued by why the narrator is about to
I only need answer for part A.
Was it politics that led LBJ to sign the civil rights act of 1964
Anita rides a bicycle to market 60km from her house in 3.5 hours. What is Anita’s speed?​
Out of 200 students, 10 had a cleft chin. What percent of students had a cleft chin?
I’ve been trying to figure this out for a long time :(
responda as expressões 2x+3x+5x:​
Some one help please
Amy is 4 years older than April. Together, their age is 24. How old is April and how old is Amy?