aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

SOLVE Use Figure 7 to calculate the answers needed to complete these statements.
Which of the following statements describes a set of measurements that closely agree with other measurements in the data set but do not match the actual value?
the fasb’s conceptual framework’s qualitative characteristics of accounting include: multiple choice full disclosure historical cost ease of access relevance
Graph the point (-2,3) and 3 more points using a slope of -1/2
What do other holy books say about violence? Do religious texts offer contradictory messages about violence? What do other holy books say about violence? Do
the results from research have been known to produce harms to members of the sampled population who do not actually participate in the research study. an exam
a b 2 c if a = − 3 , b = − 2 , and c = 6 .
Assume starbucks increased its spending on advertising by 35 percent to increase sales in its current markets. Which growth strategy does this​ represent?.
simplify (3+4i)-(4-2i)
Vhat is the annual interest rate on a loan of 25,500 if the interest payments are $956.25 emiannually on the full loan amount?