rayshellpalmer1 rayshellpalmer1
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

7 ballons cost $9.1 what is the unit rate?

Respuesta :

Lexi5701 Lexi5701
  • 03-03-2016
you have to divide
9.1\7 is 1.3
$1.30 per balloon
Answer Link

Otras preguntas

Help me what’s the answer .
An_______ is when the king has the complete authority.
What are the top 10 food sources for low income individuals? What are your favorite 2 to eat from this list?
How many 1/2s are in 7? Then, write a multiplication equation and a division equation that answer the question.
Which sentence is punctuated correctly?
Which two organs do not have glands at all? Name it.
What does -$10 +$8 +$5 -$4 =
HURRY!!!!! What is the solution to -2(8x - 4) < 2x + 5? O x> 1 / 2 0 x < 1/16 O x>6 O x < 6
help pls answerrrrff on math​
Write 6.085 in word form.