zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What is one long term effect of the crusades on the modern world?
What was the first U.S federal holiday A Christmas B July 4th C thanksgiving
What law covers all conservation issues in New Zealand? CERCLA soil and water resources conservation act<--- i chose super fund resource management act
The most important/essential results from the latest decision round that company managers need to review/study in order to guide their strategic moves and decis
How do you set up a proportion or percent bar to solve this problem? at a local amusement park, 70% of the rides are made for kids who are 48 inches or taller.
Write a newspaper article describing the forced relocation of the Cherokee to Oklahoma. Be sure to include a headline.
Help me please...!!!
What is the literal translation of the term used to denote a sculptor in egyptian writing?
Test-tube fertilization and artificial insemination are A. nonviable contraceptive methods. B. nonnatural methods of conception. C. inherently d
Factor completely. 15x^2y^2-3x^3y+75x^4