AngelDaKing
AngelDaKing AngelDaKing
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with this please help the last one is 20 for 4.20

i need help with this please help the last one is 20 for 420 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2018
Hello!

The word "per" means to divide. Therefore we will divide our price by ounces to find how much one ounce costs.

.42/2=.21

It costs $0.21 per ounce.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

the area of a square ground is 42025 metre square.Find the perimeter of the field.​
−30=5(x+1) solve for x pls help
develop a theme of leadership from the poem the leader and the led​
What is the measure of B?
Given: ∠N ≅ ∠S, line ℓ bisects at Q. Prove: ∆NQT ≅ ∆SQR Which reason justifies Step 2 in the proof? If two lines are parallel, then the corresponding angles for
calculate the magnitude of the electric field intensity in vacuum at a distance of 20 cm from a charge of 5 * 10 raise to power - 3 column​
what is heat energy​
PLs help I need to know what 11 is I will mark u as brianlist
Help ASAP! Will award brainliest!
kamau is now 2 years older than Jane if James age is y now what will be the total age in 10 years​