jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is a run on sentence?
Select the correct answer. A modification is a change to an exercise due to a limitation while aiming to _____ the original intent of the exercise. A. Increase
Which of the following is an example of the United States contributing to Solvingworld problems?A. American Citizens debate the benefits and drawbacks of immigr
Put these all in order. No links, and I need this fast please.
£ 5.4.3 Quiz A medical company tested a new drug on 100 people for possible side effects. This table shows the results. Side effects No side ettects Total Adult
PLLLLLEASEEEEEEEED HELP IM BEGGING SOMEONE PLEASEEEEEEEEES​
can someone pls pls help me?
EASY/FUN BRAINLY- what is the theme of the song "keep ya head up" by 2pac?
please help with these questions!! ❤❤ Thanks so much if you do!! ❤❤
Helppppppppppppppppppp I’ll mark you brainlist don’t respond if you’re going to put something random I will report you :)