monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

To an existing engine he discovered how to make steam engines more efficient and practical. His own engine of 1778 was able to do 3,000,000 J of work in 5.0 min
You borrow money for 4 years. The total amount you repay is $7,840, which includes $840 in simple interest. How much was the principal?
Solve for x. Pls and thank you
n - 6 > -4 or 2n - 9 < -13
Can someone help me! it would mean the world! and tysm! <3
How do the interpretations of facts presented by the authors differ from each other? A. The first author uses a study to support brain-training games to make
I will give brainliestYou want to put a stake every metre around the perimeter of a square plot that measures 100 metres on every side. How many stakes will you
Pls help me with my math homework I need help
What did the constitution of the clergy do?
the price of a calculator is reach 550 and a discount of 10% is given on it find the discount amount and its selling price​