garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

write the equation of line for the line point and slope (0,4);-2
what is the probability of getting two heads and a four?
Which rate is the best deal for making copies at the copy store? A. $1.25 for 20 copies B. $3.15 for 50 copies C. $3.70 for 60 copies D. $4.50 for 75 copie
How many times does 12 go into 19
Read the poem. The house was silent The sky was dim Until slim rays Stretched high Then morning arrived Fluttering heavy lids And opening eyes. Which words crea
How would I solve this equation?
In order to store the sun's energy in organic molecules, plants need water and A.oxygen B.carbon dioxide C.temperatures exceeding 30 deg Celsius D.Both A and B
Which is the most valid generalization about the impact of the crusades?
the product is 180. one factor is a multiple of 10
Which relationship are among the five relationships spoken of in Confucian philosophy