jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

What are the terms in the expression 2x−4y+8 ? 2x and 4y 8 2, 4, and 8 2x, −4y , and 8 i looked at the other answers of others but i only need one answer so ple
Please help! I don’t know how to write the equations
Identify the plural subject that is a common noun in the sentence
The first Apple ‘office’ was in a garage. But do you know who founded the computer giant?The first Apple ‘office’ was in a garage. But do you know who founded t
3. What is the largest number of identical squares whose areas are whole numbers (1,2,3,...) that would fit in a square whose area is 972 cm2? Show all your wor
- 2x + y = 144x - 6y= 4 system of equations substitution​
Which equation can be used to find the unknown length, a, in this triangle? 15 m 17 m 3+15² = 172 152 +172 - a 2² +15= 172 at 15² = 17²
Each bag of apples weighs 4½ pounds. How much would 3½ bags of apples weigh?\
why did the parliament approve the writs of assistance?​
Pls solve q no. 7. I need it urgently. Tomorrow is my exam.