zeew14 zeew14
  • 04-10-2018
  • Mathematics
contestada

50 apples cost $25 how much would it cost for 75 apples

Respuesta :

agibboney0405
agibboney0405 agibboney0405
  • 04-10-2018

It would cost $37.50.

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me plz
What is this: complementary, supplementary, vertical, adjacent, alternate interior, corresponding, alternate exterior
Autobiographies, in which a writer lays out his or her entire life, reflect ____ principles. A.) Realist B.) Regency C.) Victorian D.) Romantic
Mr. Kim has a pitcher that contains 16 cups of juice. How many one-third cup servings are in 16 cups? (ONLY IF YOU KNOW)
please help -6(a+3)
Is the relationship shown by the data linear? If so, model the data with an equation. x y –9 –2 –5 –7 –1 –12 3 –17
Suppose the time taken for light to bounce to and fro between the parallel mirrors of a light clock is 1 second, in the frame of reference of the light clock. a
Which option lists an expression that is not equivalent to 4 2/3? A. 0.25^3/2 B. 0.25 ^-3/2 C. 3/~16 D. (3/~4)^2
How does the first paragraph help establish the central idea
How to solve this problem