NOTHINGLT NOTHINGLT
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

One bottle of $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo. Which has the lower unit rate. How much lower?

Respuesta :

breezer20042 breezer20042
  • 01-11-2018
The answer would be $6 for 8 ounces.
Answer Link

Otras preguntas

definition of diverse nation
how many months have 28 days in it
Name the most common methodologies of art
All of these are types of electromagnetic waves except for: a. radio waves b. light c. sigma waves d. gamma rays
Define: literacy rate.
Find the 1st, 4th and 8th terms of the sequence. A(n)=-5*2^n-1
Keeping things neat and organized is not worth the time it takes. agree or disagree?
what is 10000*666666
Keeping things neat and organized is not worth the time it takes. agree or disagree?
Which of the following plays the most important role in chemical weathering? Ice The sun Wind Oxygen