daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

What percent of the first 20 natural numbers are prime one-digit numbers?
may i have help with this
ano ang kahulugan ng nakalasap
Power tools must be fitted with guards and what else
Divide.456 ÷ 764 R 164 R 265 R 165 R 2i need help
Question 13 of 20 What does it mean to develop an argument?
Im Not Understanding!
Which statement best explains the structure of the passage? It uses a causal structure. It uses a comparative structure. It uses a descriptive structure. It use
​Joshua’s computer loan statement said he would pay​ $1,244.34 in simple interest for a​ three-year loan at​ 12.4%. How much did Joshua borrow to buy the​ compu
I don't even know if this is something that anyone can answer but...What kind of people originally inhabited West Passyunk?....I can't find anything please help