brodtfamily4
brodtfamily4 brodtfamily4
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

20 POINTS! ANSWER QUICK! GOOD LUCK! LAST OF THE DAY! :) (EASY)

Rachel bought 2 pounds of apples and 3 pounds of peaches for a cost of $10.45. The apples and peaches cost the same amount per pound. What was the unit rate?

Respuesta :

bubble1447
bubble1447 bubble1447
  • 02-11-2018
it would be 2.09 dollars per pound of fruit
Answer Link

Otras preguntas

foramina located in the _____ is a characteristic of cervical vertebrae.
on Will you argue for or against online learning in your essay?
who was a british leader who criticized britain’s treatment
How was learning improved in the late Middle Ages?
synibear if you see this click it also fr//ee points
What is a monomer In relationship to the 4 biomolecules as?
Find the value of​ n(A ∪ ​B) if ​n(A)=5​, ​n(B)=7 and​ n(A ∩ ​B)=2.
Probing the Earth and other planets indirectly through the use of aerial photographs and satellite images is an example of __________.a.geologyb.cartographyc.re
Select the data type for each example below. Possible answers -Int -float -string
What was one result of the attacks against the United States on September 11, 2001? A. President Bush ended military alliances with Islamic nations in the Mid