tanashabrown2004 tanashabrown2004
  • 03-03-2019
  • Mathematics
contestada

Price increased from $20 to $23

Respuesta :

moyosorebalogun77
moyosorebalogun77 moyosorebalogun77
  • 03-03-2019

Answer:

the added an extra 3 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
ineedhelpetc
ineedhelpetc ineedhelpetc
  • 03-03-2019
Add 3 of course noobie
Answer Link

Otras preguntas

What is 14 × 25 × 4 in friendly numbers?
a culture where men and women share equal responsibility for household chores would most likely be considered
What is the Spanish dancer fish?
what is the relationship between longitude and time zones
The British granted India full independence in what year? A. 1910 B. 1947 C. 1976 D. 1983
Effective charts and graphs include all of the following except _____.
why did the confederacy face food shortages as the civil war progressed?
22. Julio finished the race 3 seconds ahead of the second place
on friday night, john ate pizza for dinner and had 1/2 of the pizza left over. on saturday, he ate 1/3 of what was left. how much pizza did john eat on sunday?
what is the product of 3535 and 2.7×1052.7×105 expressed in scientific notation?