juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which is the best answer They had to hire a(n) __________ because Jane was not qualified to produce all the documents for the audit in June. A.auditor B. accoun
It was wronghzjzjhxhdjdjshhgzjsb
What was the scope of Neo-Aristotelian scholarship?
A nitrogen atom has _____ valence electrons. Answers.A) 0b) 3c) 5d) 7e) 8
3 ORW=2 Which equations and/or functions represent the graphed line? Select three options ******** (A) f(x)=1/5x-4 . (B) f(x) =1/2x +2 . (C) f(x)=1/2x+1 . (D) y
Znanfdgfhfhgdrtxhsrteyudrgfudgsjkgrsfedkj
Suppose you want to give the coordinates of three points that are vertices of a right triangle how can you do this without looking at a coordinate plane
Which number line represents the solution set for the inequality-1/2x>4
5.In a short paragraph, describe the transition of Rome from a republic to an empire. What was the republic like, and what caused it to become an empire? Be sur
It was wronghzjzjhxhdjdjshhgzjsb