emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

Your best friend has been feeling sad for more than two weeks, and you are concerned that he may be experiencing depression. How can you have a positive impact
a chef uses 4 3/4 cups of broth for 10 servings of soup. How much broth is used In one serving
Which expression is a difference? a.(6 - 4) x 5 b.6 - (4 x 5) c.8 + (5 - 2) d.(6 - 4)(3 - 1)?
which nutrition provides the highest number of calories per grama)fatb)proteinc) carbohydrated)suger
What contributed to social stratification that developed in the united states in the late 19th century?
Read each verbal expression Then assign a variable and distribute
A line with an underfined slope contains the point (8,3). The point (?, -4) is also on the line. What is the missing x-coordinate?
Brainliest, what is the total measure of angles 8 and 5 of angle 7 equals 61
Does the increase in blood glucose levels increase the viscosity of the blood
Simplify the expression: (5a^4b^2)^3(-2b^4)