moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

What is an equation of the line that passes through the points (6, 5) and (6, -7)?​
What are small ferretile areas in the desert called?
A fresco titled Lamentation by Giotto di Bondone in 1306. The fresco depicts five figures around the dead body of Jesus Christ. Other figures and angels look ov
explain the process of photosynthesis ​
17. © MP.4. Model with Math Write and solve an equation to find the difference between the location of Point A and Point B on the ruler.
What is the maximum cold holding temperature allowed for deli meat?.
¿En qué época del año es la estación seca de Costa Rica? a. mayo a noviembre c. junio a febrero b. diciembre a abril d. diciembre a mayo
Hayley bought 3 1/7 of southern potato salad and 2 1/4 lb of german potato salad. how many pounds of potato salad did she buy?
write the words being compared the sentences 1. __________ ___________ 2.__________ ___________ 3.__________ ___________ 4.__________ ___________ 5.__________ _
Amata mixes 2 parts black paint with 3 parts white paint to make 90 mL of gray paint. How much white paint does Amata use to make the gray paint?A 18 mLB 30 mLC