25802c
25802c
04-05-2016
Mathematics
contestada
Evaluate the expression.
8+10
_____
2
Respuesta :
palestine48
palestine48
04-05-2016
16 because 10+8=18 and 18-2=16
Answer Link
BossLife123
BossLife123
04-05-2016
Please give me the brainiest answer if I helped.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
1) fought at Lexington and Concord 2)a formal meeting called for a special purpose 3) complaints against British rule 4) formed to solve the problem of trade
how many atoms in C9H8O4
What constitutional principle did the supreme court establish in the McCulloch case
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution
walter buys a bus pass for 30$. everytime he rides the bus money is deducted from the value pass. he rode 12 times and 24$ was deducted from the pass. how much
Which words in this sentence are common nouns? The American people listened to President Roosevelt's speech. Choose all answers that are correct. A. speech B.
Write five names for 64 .
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
the blueprint for landscaping a yard has a scale of 1/2" to1 foot. if the blueprint is a rectangle 18 inches by 22 inches,what are the dimensions of the yard?