Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

The wind smells slow-and-sour means what?
True or false: the body has the ability to produce essential amino acids and essential fats for physiological functions?
Economics is divided into two core areas of study known as
allow is to permit as defy is to
Antonio has 15 pennies in his pocket 5/8 of these coins are pennies how many coins does Antonio have in his pocket
Individuals need to adjust their physical activity to account for __________ as they age. a. reduced flexibility b. decreased energy levels c. a loss of bala
an electric bill in May was $112 in June the bill was $163 what is the percent of increase rounded to the nearest tenth
A line of slope -3 contains the points A= (2,5) B= (4, k) What is the value of k?
Which word in the sentence is the predicate nominative? My cousin is a ballerina who lives in Chicago. A. Chicago B. cousin C. lives D. ballerina
Which describes Thucydides's contribution to Athenian culture? A. He documented the Persian Wars. B. He wrote several Greek come