trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

Ethan burns 650 calories when he runs for 1 hour suppose he runs 5 hours in one week.? Pretty pretty plz help me
math question down below
In at least 100 words, discuss the explicit and implicit meanings in the above excerpt. Be sure and point out the differences between the two types of meaning a
Identify the plural form of the word in parentheses. Sarasota is known for having some of the most beautiful (beach) in Florida.
How to simplify radical expressions
Compare and contrast the three Pyramids of Giza.
To provide energy for the work that cells do, all cells need _______________. A. Chloroplasts B. Nutrients C. Atmospheric nitrogen D. Carbon dioxide
Once primers bind,what occurs next
Ever since she ate a chicken salad sandwich that had been sitting in the sun all day and vomited all over her boyfriend, ashley becomes nauseated at the smell o
how do you graph these???