RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

What organelles are required for the pancreatic cells to perform their job?
If second, sixth and eighteenth term of an AP are the consecutive term of GP. Find the commom ratio​
Prove that the product of any even number and any integer is always even
-2>3(b+4)/-2 Which of the following best describes the solutions to the inequality shown above?
Donuts Delights, Inc.Has determined that when x donutsare made daily, the profit P(in dollars) is given by P(x) = –0.001 x2+3.2x–1450(a) What is the company's p
Which two techniques do writers employ to draw a reader's attention to symbols in their stories?
What is the name of the tax paid on all goods and services in Switzerland? A. taxe à valeur augmentée B. taxe à vitesse ajoutée C. taxe sur la valeur ajoutée D.
If you wet your hand and pickup a ice tray that is below 0°C, your hand may stick to it. This doesn't happen to wood. Why? ​
What’s the value of x X/5+ 3x-3/2 =2x -6
Melissa rolls 2 fair dice and adds the results from each. Work out the probability of getting a total of 12