citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

answer this question faster
Although reconstruction led to some positive changes what major goal did it fall to achieve?
Two stones of equal masses are dropped from a rooftop of height h one after the other . their seperation distance against time will:______
what is 4 kilograms kg in grams g
What are the key features of the equation y = (x + 12)(x + 6)?
negative six minus seven
lisa borrows $18 000 over 5 years from the bank. The loan is charged at 8.4% p.a. simple interest. Find the total amount owing at the end of 5 years. (2 marks)
List the criteria used in classifying computer systems
State the name of the reaction for the traditional making of lime?
what is 22 out of 25 in a letter grade