TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

4(t - 1)^2 for t = 7
Identify the complete​ verb: Jeanette and Pierre had finished dinner already that evening. A. finished B. dinner C. already D. had finished
Could someone help me with this
Please help thank you so much!
Twin brothers, billy and bobby, can mow their grandparents lawn together in 69 minutes. Billy could mow the lawn by himself in 30 minutes less time that it woul
What is the process of when acid rain hits limestone
Water quality tests from a local river show low levels of a single heavy metal. The level of heavy metal in the water is under the acceptable legal limit and do
Slope = -2/3, y-intercept = 2/3​
Historically, the main purpose of statues has been to ______________ a. commemorate rulers and other important individuals. b. document events future generation
1.3m long, 1.2mwide and 5m deep.how many cubic meters of soil was removed?​