itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Jerry's haircut cost $15 he gave the barber A 10% tip what was the total cost A:20.00 B:16.50 C:1.50 D:25.00
Luis brings 79 pencils to school after he is each of his 15 classmates an equal number of pencils he will give any leftover pencils to his teacher how many penc
which of the following is considered a healthy source of energy for the human body?
What is 1.7 as a fraction?
Which sentence has the correct subject-verb agreement? Towns in the flood zone are in great danger.Towns in the flood zone is in great danger.
Square:plane::cube: complete this analogy
find the last common factor of 12 and 36
0.007 is 1\10 of what because I don't make sense
what factors of 48 are multiples of 4
what can you infer about Sergei's character based on the way he uses his first two wishes