gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

How to Evaluate the Expression : -3.75-(6 1/4)
What is an equation of the line that is parallel to y=3x−8 and passes through (1, 8)?
Who is the chief minister of Assam?
Who is the chief minister of Assam?
Can you help me solve this in explanation
what was discovered in 2010 that helped scientists figure out who tuts parents were
what is 1,256,893 times 234,985,029
Isolate x in 3x − 9y = 15.
what is science??????​
A lot has a frontage of 100ft and a depth of 150ft. If the building line regulations call for a setback of 25ft at the front, 10ft at the back, and 6ft on each