brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP QUICK THANKS
Which phrase best describes the term mosiac?A. a place of worship for followers of the islamic faithB. an artwork with small glass or stone pieces forming intri
Explain the bonding of a sugar molecule.
1. In which of the following equationsdoes f = -12?A 108f-6 = 3B 72f + 9 = 15C 118 - 4f = 166D 127 + 5f = 187​
Martin bought a flower vase from a florist. The box in which the vase was packed was shaped like a rectangular prism. What is the surface area of the box? A.
Describe each of the following models of the atom: the plum pudding model, Bohr's model, and the wave mechanical model.
which is not a proportion???​
Read the sentences. Grandma Ellis is a native of Ohio. She grew up during the Great Depression of the 1930s. Which sentence correctly combines these two sentenc
What’s is 10 times 10
According to jared diamond, which of these is a factor in why european societies developed technologies such as steel before those in africa or india?