becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Why did the roman baths come to signal a decline in values and morals?
How many moles in 43 liters of co2 at stp?
What primary idea emerges from the disturbing mental images that haunt mary shelley after she overhears a discussion between lord byron and her husband? the nua
Choose the answer. Which best identifies a clue that Squeaky is not interested in visiting with the other kids before the race in "Raymond's Run"? She lies on t
Solve x2 + 10x + 12 = 36 for x. x = â12 or x = 2 x = â11 or x = 1 x = â2 or x = 12 x = â1 or x = 11
There are 16 pink jelly beans in a bag. The ratio of red to pink jelly beans in the bag is 3/4. Which proportion could NOT be used to find r, the number of red
What does montag show mildred show that he has and what is her reactionin page 9 on fahrenheit 451?
The formula for the illegal drug cocaine is c17h21no4 (303.39 g/mol). what is the percentage of hydrogen in the compound? 21.09% 4.618% 67.30% 6.991% 3.959%
how did the outcome of the war of 1812 affect the way Americans felt about there country
The speed of sound in dry air is approximately 340 m/s to 342 m/s at 0°c. true or false