gabriellacrooks35 gabriellacrooks35
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

8 avocados cost $16.what is the cost of the one avocado

Respuesta :

Naee13 Naee13
  • 02-12-2019

Answer:

one avocado cost 2 dollars

Step-by-step explanation:

16 divided by 8 is 2 so therefor one cost $2

Answer Link
sippyside
sippyside sippyside
  • 02-12-2019

Divide 16 by 8.

16 ÷ 8 = 2.

So, one avocado costs $2.

Answer Link

Otras preguntas

which is odd one out 4:10 12:25 20:50 8:20​
how does technology provide a positive and negative platform for the development of relationships?
This app isn’t helping
white dolphin chapter 1 summarry
what does "hi" mean in french?
pls help solve for x
Ms. Y went to Alluta Hotel together with her friends for the celebration of her birthday. At the close of the event her friends could not find some of their ite
Which compound shows maximum hydrogen bonding with water? a-Methyl Alcohol b-Ethyl alcohol. Give reason too please.
Bring the following fraction: а/a-10 to a denominator of 10-a
Determine if the described set is a subspace. Assume a, b, and c are real numbers. The subset of R3 consisting of vectors of the form [a b c] , where at