iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which is the meaning of the suffix -ish in words such as foolish and selfish? A. that does B. to make C. tending to
How many cups of fruit punch did Wilson make?
Help me find the area
which words in romeo's speech suggest a tragic future
1+(−4−8×(−3))×(−3) please help
Read the passage from The War of the Worlds. I turned and, running madly, made for the first group of trees, perhaps a hundred yards away; but I ran slantingly
One of the drawbacks of _____ research is that participants may answer dishonestly, perhaps misrepresenting or lying about personal characteristics.
ANSWER 3-8 FOR BRAINLIESET ANSWER AND ALL POINTS!!!! ALL INCOMPLETE/WRONG ANSWERS WILL BE REPORTED URGENT HELP REQUIRED.
Quick question Can dead people eyes change colors?o.0
True or False A virus can only reproduce by controlling a cell.