abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

How do writers use direct characterization in a story? a. by unveiling the thoughts and actions of the character b.through the writer’s statements about the cha
Which question does the Prologue in Romeo and Juliet answer for viewers? A. What started the feud between the families? B. Will the young lovers live happily ev
Which sentence best explains why modern English reflects the influence of several languages? The early inhabitants of Britain were seafaring traders who travele
27 g of Al will react with how much mass of O2 to produce Al2O3
Acid precipitation is caused by a mix of what?
When it comes to cholesterol, it is better to have __________.
What shape is a parallelogram
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.
Which goal was shared by the women's rights movement and the Civil Rights movement? A. greater protections for voting rights B. the passage of laws banning disc
Sound or musical elements of poetry may include all but _____. alliteration metaphor rhyme rhythm