sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Write the polynomials in standard form: (15–7xy^2)–(y^3–y^2x–15)
Someone please help me with number 7
Click to read "I Am Offering this Poem" by Jimmy Santiago Baca. Then answer the question. What is the overall emotion expressed in the third stanza of the poem?
Starting at home, Omar traveled uphill to the gift store for 3 0 30 minutes at just 1 0 10 mph. He then traveled back home along the same path downhill at a spe
How do fossils support the hypothesis of the Continental Drift
To begin the experiment, 1.5g of methane CH4 is burned in a bomb calorimeter containing 1,000 grams of water. The initial temperature of water is 25°C. The spec
what do the terms confederal ,and federal all refer to
By what percent must we decrease the number A to obtain the number 4A/5?
Which expression represents "5 less than the product of 9 and the sum of a number and 3"?
Which scenario is an example of a person-versus-nature