xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of
Solve the inequality 4-X < 9.
the time needed for a cell to complete the cell cycle was 3 hrs and 14 mins. Calculate the time required in minutes for the cell to multiply to produce eight ce
how did the poem freedom by langston hughes make you feel?
Write an equation to show how much money (y) a plumber makes in one visit to fix a furnace if they charge $50 per hour (x) and $100 per visit.
Hello everyone, need help on this, select all the correct answers that are equivalent.
A metal strip is being installed around a rectangular workbench that is 9 feet long and 4 feet wide. If the stripping costs ​$5 per​ foot, find the total cost o
Solve the Inequality: -0.5x > 4
There are 18 boys and 10 girls in math class. Write the ratio of girls to boys in all three forms. Simplify the ratio if possible.
An=5-6n fifth term and sum of first three terms