issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence correctly uses the word "so"? A. The crowd on the dance floor went wild, so did the band. B. Emily said, "This music is really wicked, so let's d
Which of the following statements best describes the development of agriculture in different parts of the world? a Agriculture developed at the same time for al
Fat is stored in layers beneath the skin. This fat is part of the body's energy reserve. Give another function of the layers of fat.
Which is the best description of the traditional form of a tanka?
What is a reflected Ray?
what amendment gives us protection against the national government's doings things not listed in the constitution
Figurative language is used in poetry to a Create vivid imagery b Set the mood and tone c Deliver the theme to the reader d All of the above***** My answer
Which group received cash payments based on the sale of antitank arms in Iran? Sandinistas Mujahedeen Grenadians Contras
What were the Cold War fears of the American people in the aftermath of the Second World War? How successfully did the administration of Dwight D. Eisenhower ad
Is there a difference of squares in 4(4n^2-9) The original question was to factor 16n^2-36 completely and I was wondering if you could factor it further or if