jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Please y’all help me with this question please I really need help in this it would be great if anyone decide to help me please I really need help. But please
How much horse power does a Lamborghini have
Find the coordinates of the midpoint M of ST. Then find the distance between points S and T. Round the distance to the nearest tenth S(6,-3) and T(7,-2). The mi
Mark has a container in the shape of a cube. He uses 64 cubes with Side lengths of linch to completely fill the container. What is the edge length of the Contai
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. James is approachable arrow ---> James is a good facilitator ---> James is confident ---> Ja
You are warned the first time when…
7. What is the importance of Global Information Science (GIS)?
Tennille has a cell phone plan that charges $26 per month there is an additional charge of 0.30 per text message write an expression represents Anthony a phone
Don’t understand what I’m supposed to do
100 pts based off book Wednesday wars