desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Which point on the number line represents -4/5? A B C D
I WILL MARK YOU BRAINLIEST, I NEED IT ASAP. A round pizza is 12 inches long. How many inches of stuffed crust do you need to put around the edge of the pizza? S
example of informal deviance​
What is the unit of frequency? A.V B.in C. Cm
In a Company 75% of workers are men. If 825 people work for the company who Orangemen how many workers are there in all?
Why did most Irish Americans favor neutrality? Ireland did not take sides in the war. They were afraid for their relatives in Ireland. They had a long-standi
6 - Las fotos Label the object shown in each photo based on Panorama. 1. A food dish - Correct Answer is Paella 2. Dancing - Correct Answer is Flamenco 3. A C
What is the slope of the line that passes through the points (2, 0)and (1, 0)
What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is 4x – 3y = -27. Fully simplify your answer
I dont understand this at all