soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

BYU ALGEBRA part 2 question pls help
Marco is training his dog to sit. Initially, he gives the dog a biscuit every time the dog sits on command. Later, he gives the dog a biscuit every fourth time
If there are 40 mangoes in a box, how will you write the total number of mangoes in terms of the number of boxes? (Use 'm' for the number of boxes) Give me the
solve by using substitution . SHOW YOUR WORK. 3х + y = –17 бx — бу = –18
Which of the following was mentioned as a skill to which psychology students would be exposed? critical thinking use of the scientific method critical evaluatio
Need help plssssssssss :)
How to do assignment 5 on edhesive please help
A store owner pays her clerks an overtime rate if they work more then 37.5 hours in a week. The overtime rate is 1.5 time the regular pay. Ms Ruiz earns $12.76
What do you NOT need in order to fill out a 1040? A) A record of any other supplemental income B) Your employer benefits documentation C) Your W-2. D) Your rout
Which of the following is formed as a result of a rockfall A a delta B a sand dune C a talus slope D an alluvial fan