leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

3x – 2y = -4 4x + 2y = 25
Which expression is equal to p + (q + r)? (p + q) ⋅ r (p + q) + r p + qr q + pr
list the 6 areas of internet
Layton Company purchased tool sharpening equipment on October 1, 2012, for $108,000. The equipment was expected to have a useful life of three years, or 12,000
(1/4)2 the 2 is a exponent btw
The right hand lane is the ______ lane and is typically used to serve entrance and exits
Task 2 Rearrange the lines in the Python program below, so that you have a runnable program that holds a meaningful interaction with the user. 1 print("And wher
Which area has warm summers and cold winters? o the caribbean o florida the great lakes the bahamas
What relationships exists between frogs and fishes in a pod
ESPANOL POR FAVOR! SOMEONE WHO SPEAKS SPANISH , PLEASE HELP, NO KIDDING GUYS! ANYONE WHO KNOWS SPANISH!