birdwelb birdwelb
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

How much is saved by buying a 20lb bag of brown sugar for $10.95 instead of 20 1 lb bags for $.89 each

Respuesta :

lavernewhite61056
lavernewhite61056 lavernewhite61056
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
andreamoss andreamoss
  • 02-04-2020

Answer:

$6.85

Step-by-step explanation:

20  one pound bags times $.89= $17.80

$17.80-$10.95=$6.85

Answer Link

Otras preguntas

How does inspiration create a ripple effect? Give examples. Each should be a complete paragraph (3-5 sentences).
Which article should be used to correctly complete the sentence below? I will need breakfast. B. some the D. an A O C OD egg to make the omelette for my Mother'
I need help with this question, I'm not sure what to do
In achebe’s things fall apart, why is it considered a "feminine" crime when ezeudu’s son is killed? it was not intentional. he possessed no titles. he was kille
Why are there 64 combinations of genetic codons for only 20 different amino acids?
what's the difference between coplanar forces and resultant forces?​
¿Cómo podemos hacer la expresión corporal?
You have seen this announcement in an international magazine for teenagers Articles wanted on living in the 21st century. What form of relaxation do teenagers n
Parte 1. Select one of the following scenarios and write 10-15 sentences. Make sure you use the pronouns correctly with positive and negative commands. Make sur
I can not get number 2 right at all. Fill in the blank with the verb estar + word