swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

The 1994 Cairo Conference addressed the main issue of _____. A. natural disasters B. political instability C. overpopulation D. men's rights
In how many cells are the functions of unicellular organisms performed?
Andrei prefers that his mentor focus more on trigonometry instead of algebra. The sentence above uses the verb mood in the imperative. subjunctive. conditional.
Which property justifies this statement? If x + y = z and z = x + 4, then x + y = x + 4. A. symmetric B. associative C. distributive D. transitive
According to the following Punnett square, the female genotype is _____. TT Tt tt homozygous heterozygous
Rate of Change- A scuba diver is 30 feet below the surface of the water 10 seconds after he entered the water and 100 feet below the surface after 40 seconds.
On Monday, it took Helen 3 hours to do a page of science homework exercises. The next day she did the same number of exercises in 2 hours. If her average rate o
why does photosynthesis only occur in plants
what was the life of Aphrodite like as an adult
as a reaction to the FTA signed in 1988 many Canadians ______.