ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

What are some themes in the book Long walk to water?
what is the distributive property for 8 x 71?
whats the defition minority
Round $35.493 to the nearest cent. (Include the units.)
Which of the following statements describes mental disorders? a. Mental disorders are usually only found in individuals with low mental capabilities. b. Mental
3/5 pupils in school are boys.its240 girls.how many children in school
is 3 yards greater than less than or equal to 21 feet
According to theory, what best describes the universe before the big bang? A. a star B. a planet C. a cloud of gas and dust D. a densely packed space
Three vertices of a rectangle are given. Find the coordinates of the fourth vertex. (2, 5), (6, 1), (4, –1) A. (0, 2) B. (0, 3) C. (1, 3) D. (1, 4)
can you make a 10 with 13-7