ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Why werent the articles of confederation successful in governing the new nation?
How old is Abraham Lincoln
What impact did british goods have on the american economy?
What is the printing press?
PLEASE HELP!!!!!!  Is Vancouver (In Canada) or Indonesia richer?
why was it a mistake for Cornwallis to retreat to the Yorkstown peninsula? A. Cornwallis' troops starved to death under a spanish blockade. B. The british troop
"English must be altered to suit different purpose and different audience".Yes or No? Justify with relevant examples and explanation.must be attered to suit dif
Factor completely: 9x to the 2 + 9x - 4
How did the Crusades change Europe? (you can pick more then one) They revived interest in travel. They increased intra-European warfare. They brought back the p
what is the answer to 5p>_25