HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

simplify fully 40/56​
I went shopping for a new car. the suggested manufacturers price is $26,985. With discounts for first time car buyer, being a college graduate, and the Labor Da
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
A group is selling chocolate-covered pretzels for 6 dollars per container and kettle corn for 8 dollars per container. They want to sell at least $2,800 in item
A marathon had 618 runners registered. Of these runners, about 0.8% completed the race in under 2 h 15 min. a) How many runners completed the race in this time?
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
at the market opening, a customer purchases 200 shares of an S&P 500 inverse etf (-1x) at $50 per share. At the end of that day, the s&P 500 index decli
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
Graph: f(x) = -√x Step 1: Evaluate the function to find three points. f(0) = -1 0 1 -2 2 1 -2 9 y 2 6 x x y
Marvin drove 310 miles in 5 hours. At this same rate, how far could he travel in 2 hours? a. 105 miles b. 124 miles c. 155 miles d. 170 miles e. 200 miles