wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Use mental math to find the unknown number in the equation 12 x b = 480
What government and social reforms did progressives achieve in the late nineteenth and early twentieth centuries?
what is the procedure of sit and reach
Which figures can be precisely defined by using only undefined terms? Check all that apply. angle arc circle line segment parallel lines
y varies directly with x2 and y = 72 when x = 3.
what is the value of 4 in 0.543
solve the following problem show your solution clearly 162÷12
I need help hopefully the picture uploaded is it a b c or d
What happens if no candidate receives at least 270 votes from the Electoral College? Conduct research of secondary sources to assist you. The Constitution stat
Three numbers form a g.p.if the first and third numbers are 5and245 respectively,find two possible values for the middle number.