nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One megabyte is approximately
There is a gradual decline in female fertility as women age. as an example, for women ___________, a single act of intercourse is only half as likely to produce
Which answer best completes this dialogue? —¿Cuántos días hay en una semana? —Hay _____ días en una semana.
what is the meaning of domain
Who is the first president of China
I to find the equivalent ratios
NEED HELP ASAP EXTRA POINTS Amy earns $0.16 per unit for the work she does. For all units she produces in a week over 1,000, she receives $0.26. What were her w
Protein a is a chain of 660 amino acids. protein b is a chain of 11 amino acids. how many times as many amino acids does protein a have than protein b?
NEED HELP ASAP EXTRA POINTS Steve earns $0.58 for each unit of work. One week he produced 532 units. How much did he earn that week? Select one: a. $4,675.00 b.
What country claimed the land south of georgia in the 13 colonies?