lavernealex098 lavernealex098
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Agrocery store sells brand a olive oil in a 33-fluid-ounce bottle for $16.50. the store also sells brand b olive oil in a large dispenser that customers can buy for $4.80 per cup.

Respuesta :

jasminbustos17
jasminbustos17 jasminbustos17
  • 01-05-2020
Brand A olive oil is cheaper, if that’s the question
Answer Link

Otras preguntas

The data represent the​ time, in​ minutes, spent reading a political blog in a day. Construct a frequency distribution using 5 classes. In the​ table, include t
John lives in an apartment and uses 255 kwh of electricity, 1010 ft³ of gas, 445 gallons of water, and internet and phone plans as described in the table. He pa
How do you recognize a relative clause of characteristic?
whats adolf hitlers style of ruling
5.5+5.5+5.5+5.5+1+1+1+!
In the figure below, KLMN is a rhombus. If KN=2x-1 and KL=8x-7, find the value of x.
Match the quotes with the literary devices the use paradox oxymoron
Which figure is a translation of Figure 1?
Find the surface area of a cylinder with a base diameter of 12 m and a height of 7 m. Use the value 3.14 for л, and do not do any rounding. Be sure to include t
martin luther kings strugles